Mesut Özil'den Milli sinyal!

Mesut Özil'den Milli sinyal!.8880
  • Giriş : 15.12.2008 / 14:20:00

Haberde, Mesut'un, kendisini hazır hissettiğinde kararını vereceği ve hangi federasyon önce ararsa bu yönde daha fazla şansı olacağı ifade edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de oynayan Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın Türk kökenli futbolcusu Mesut Özil'in (20), Almanya (A) Milli Takımı için mi, yoksa Türk (A) Milli Takımı için mi oynayacağı sorusu, Alman spor basınını yoğun şekilde meşgul ediyor.

Spor dergisi Kicker'de, ''Özil Türkiye için mi oynayacak'' başlığıyla yayınlanan bir haberde, Alman 21 Yaş Altı Takımı'nda 11 kez forma giyen ve 4 gol atan Mesut'un, Türkiye Futbol Federasyonu'nun istemesine rağmen gelecekte de Almanya için görev yapmasının beklendiği, ancak Mesut'un son olarak her şeye açık olduğu şeklinde yaptığı açıklamanın herkesi şaşırttığı belirtildi.

Haberde, Mesut'un, kendisini hazır hissettiğinde kararını vereceği ve hangi federasyon önce ararsa bu yönde daha fazla şansı olacağı ifade edildi.

Mesut'un Almanya için oynama şansının daha yüksek olduğu kaydedilen haberde, Alman Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw'ün, Mesut'u izlediği ve kendisini 11 Şubat'ta Norveç'e karşı kadroya alabileceği bildirildi.

Bild gazetesi de ''Almanya ya da Türkiye'' başlığıyla verdiği haberde, Mesut'un, Löw'ü kıvrandırdığı belirtilerek, Mesut'un FIFA kurallarına göre 21 yaşını dolduracağı 15 Ekim 2009 tarihine kadar oynayacağı milli takımı değiştirebileceği, 2 ay önce de Türkiye'den gelen teklifi reddettiği hatırlatıldı.

Löw, bu gazeteye yaptığı açıklamada, Mesut ile konuştuğunda, kendisini Alman olarak hissettiğini söylediğini, 21 Yaş Altı Takımı'ndan sonra milli takımı değiştirmesine izin verilmesinin anlaşılır gibi olmadığını ifade etti.

''Frankfurter Allgemeine Zeitung'' gazetesi de ''Özil, Almanya ya da Türkiye için oynayabilir'' başlığıyla verdiği haberde, Mesut'un son karşılaşmalarda takım arkadaşı olan Diego'nun yokluğunu hiç bir şekilde aratmadığı, İnter ve VfL Wolfsburg karşılaşmalarında da sahada en iyi oyuncu olduğu belirtildi.

Mesut'un, hangi milli takımda oynayacağı yönündeki tartışmaları yeniden alevlendirdiği ve bu konuya açıklık getirmediği kaydedilen haberde, Mesut'un ''Gönül isterdi ki her ikisi için de oynayayım'' şeklindeki sözlerine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*