Mesut Özil'den olay sözler

Mesut Özil'den olay sözler.8544
  • Giriş : 12.02.2009 / 20:55:00

Türk Milli Takımı'na gelmeme kararı alan futbolcu Mesut Özil Alman basına Türkiye'yi eden şok açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ARD: Düsseldorf'daki hazırlık maçında Norveç'e 1-0 mağlup olan Alman Milli Takımı'nda 77. dakikada maça dahil edilen Mesut Özil, karşılaşma sonrası maçı naklen yayınlayan ARD'ye "Dünya kupasında Alman Milli Takımı'nda yer almak istiyorum. Bunun için çok çalışacağım. Türk Milli Takımı'nda oynamayı hiç düşünmedim. İyi bir oyun ortaya koyduk. Yenilgiyi haketmemiştik" dedi.

Dünya Kupası'nda Alman Milli Takımı'nda yer almak istediğini bunun için kendisini geliştirmek istediğini söyleyen Özil, sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim arkadaşlarımın çoğu Alman. Hiçbir zaman Türk Milli Takımı'nda oynamayı düşünmedim"

ARD için yorum yapan Almanya Milli Takımı'nın eski ünlü futbolcusu Günter Netzer ise, "Mesut, Almanya'da doğmuş, büyümüş ve yetişmiş bir futbolcu. Almanya'da oynaması kadar doğal bir şey olmaz. Kısa bir süre oynadı. Kendisini geliştirmesi gerekir. Alman Milli Takımı için ilerki yıllarda büyük kazanç" diye konuştu.

BILD: "Viking turistleri karşısında büyük rezalet. Sayın Löw çok ayıp. Bu futbolla Lichtenstein'ı bile geçemeyiz. Futbolumuzla değil, ama yedek bankta oturanların hareketli olmasıyla dikkat çektik. 6 futbolcu değişitirdik, oyun değişmedi. Düsseldorf LTU Arena'da tek pozitif olan şey, Mesut Özil'in Trochowski'nin yerine oyuna girip ilk kez Almanya'da milli olması. O anda seyircilerin Mesut'u alkışlaması maçın en güzel anıydı."

FRANKFURTER RUNDSCHAU: "Yeni yıla kötü başladık. Çok köklü bir performans gösteren Almanya, Norveç karşısında mağlubiyeti haketti. Maçın tek önemli haberi Mesut Özil'in Almanya A Milli Takımı'nda oynaması. Mesut oyuna gireken büyük alkış aldı."

KICKER: "Ve nihayet Mesut Almanya formasını giydi. 77. dakikada oyuna girerken alkışlanan Mesut Özil fazla etkili olamadı. O zamana kadar kötü bir Futbol sergileyen takım da fazla etkili olması da Mesut'tan beklenmezdi. Fakat Almanya için gelecekte büyük kazanç olabilir.

SPORT BİLD: "Bu kötü futbolla nereye kadar gidebiliriz. Teknik direktör Joachim Löw bir kişi hariç tüm yedekleri de sahaya sürdü, fakat bir şey değişmedi. Yetenekli bir genç olan Mesut Özil, 77. dakika yedek beklerse, kendisini nasıl gösterebilir. Löw, başka seçeneği olmadığı için Mesut'u oyuna aldı. Mesut'un oyuna dahil olması büyük hata."

FRANKFURTER ALLGEMEİNE : Soğuk havada kötü futbol. 73 yıl önce yenildiğimiz ve geçen yıl hiç bir galiyet alamayan Norveç'e tek golle yenildik. Tek kazanç Mesut Özil'in Almanya'da milli olması."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*