"Mesut Türkiye için oynamalı"

  • Giriş : 14.01.2009 / 15:22:00

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Hami Mandıralı gurbetçi oyuncuları ve ailelerini ziyaret etmek amacıyla geldiği Almanya'nın Hannover kentinde Hürriyet'e konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mandıralı, gurbetçi futbolcuların çok yetenekli olduğunu söyleyerek, "Yetenekli gurbetçi futbolcularımız bizim göz hapsimizdeler. Onlar bizim için çok değerli" dedi. Mandıralı, Mesut Özil içinde, "Çok yetenekli bir futbolcu. Bu yeteneğini Türk milli takımı için kullanmalı" diye konuştu.

Mandıralı gurbetçi futbolcuları ve ailelerini evlerinde ziyaret etmek için geldiği Almanya'da ümit Milli Takım ve Mesut Özil konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Gurbetçi futbolcuların çok yetenekli olduğunu söyleyen Hami Mandıralı " Gurbetçi oyuncularımıza daha çok önem veriyoruz. Onlara A milli olmanın yolunu açıyoruz. Milli olmak çok başka bir duygudur" dedi.

16 GURBETÇİ FUTBOLCUMUZ VAR

Aralık ayında yaptıkları kampta 39 ümit Milli Takım oyuncusunun bir araya geldiğini söyleyen Mandıralı, "Aralık ayında ümit Milli Takım için kamp düzenledik. Bu kampa 16'ı gurbetçi toplam 39 genç futbolcumuz katıldı. Biz Avrupa'daki tüm yetenekli genç futbolcuları takip ediyoruz. Gözümüz onları üzerinde. Kampa katılan 16 gurbetçi futbolcumuzdan en az 10'u milli formayı giyecek kapasitede" diye konuştu.

Werder Bremen'de oynayan Türk oyuncu Mesut Özil'in artık bir karar vermesi gerektiğini belirten Hami Mandıralı, " Mesut çok önemli ve özel bir oyuncu. Böyle oyuncuları kaçırmamak gerekir. Burada doğmuş, büyümüş oyunculara Alman milli takımında da oynama baskısı yaşıyor. Mesut uzatmadan karar vermeli. Artık çıkıp kararını vermesi gerekiyor. Dürüstçe ve mertçe kararını açıklamalı. Türk milli takımını seçerse ve kendisine bakarsa en az 10 yıl A Milli takıma hizmet eder. Doğru karar vermesi gerekir. Alman milli takımını seçerse orada kaç maç oynar? Onuda düşünmeli. Ben Mesut'un Türk Milli Takımından yana karar vermesini bekliyorum" diye açıklama yaptı.
BİRGÜN TRABZONSPOR'UN BAŞINA GEÇECEĞİM

İleride bir kulüp takımını çalıştırmak istediğini ancak bunun için daha erken olduğunu da anlatan Hami Mandıralı, "Bir gün mutlaka bir kulüp takımının teknik direktörlüğünü yapacağım. Ancak bunun için daha erkek. Şu anki görevimi seviyorum. Eğer kulüp bazında bir takımın başına geçmek istersem onunda beni Hami yapan Trabzonspor olmasını isterim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*