Mesut Yılmaz aday mı, değil mi?

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Ağar, Mesut Yılmaz'la ''Merkez Sağ'da birlik'' konusunu tartıştıkları görüşmede, Yılmaz'ın ''kişisel herhangi bir talebi ve değerlendirmesinin söz konusu olmadığını'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

''Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız ve Merkez Sağ'da birlik konusunu tartıştığımız görüşmede, Sayın Yılmaz'ın kişisel herhangi bir talebi ve değerlendirmesi söz konusu olmamıştır.

Kamuoyunda tartışılan, Sayın Yılmaz'ın partimizden milletvekili adayı olacağı söylentileri, gerçeği yansıtmamaktadır.''

TOPTAN: RİZE'DEN ADAY

Doğru Yol Partisi (DYP) Rize İl Başkanı Köksal Toptan, Mesut Yılmaz'ın çok büyük bir ihtimalle genel seçimlerde DYP çatısı altında Rize'den aday olacağını söyledi.

Sağda birlik için çalışmaların devam ettiğini ve seçime kadar sağda birliğin sağlanacağına inandığını belirten Toptan, "Genel başkanımız Mehmet Ağar sağda birlik için muhalefetteki bazı siyasi partilerle görüşmeler yapıyor. Genel başkanımızın yaptığı görüşmelerde olumlu sonuçlar alınıyor. Sağda birlik DYP çatısı altında Mehmet Ağar'ın başkanlığında gerçekleşecektir." dedi.

Rizeli eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın, partilerinin çatısı altında Rize'den aday olması yönünde genel başkanlarının kendisiyle de görüştüğünü kaydeden Toptan, "Bu görüşmeler de olumlu sonuçlandı. Mesut Yılmaz çok büyük bir ihtimalle genel seçimlerde DYP çatısı altında Rize'den aday olacaktır. Genel başkanımızın Mesut Yılmaz ve diğer partilerle yaptığı görüşmeler sonucu hazırlanan protokol önümüzdeki hafta içerisinde netleşecek. Büyük ihtimalle de nisan ayı başında resmen açıklanacak." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious