Mesut Yılmaz adaylarını açıkladı

Mesut Yılmaz adaylarını açıkladı.12749
  • Giriş : 20.01.2009 / 09:40:00

Eski başbakanlardan Rize bağımsız milletvekili Mesut Yılmaz, yerel seçimler için desteklediği belediye başkan adaylarını açıkladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski başbakanlardan Rize bağımsız milletvekili Mesut Yılmaz, 29 Martta yapılacak yerel seçimi bir parti mücadelesi, kişisel mücadele olarak görmediğini söyledi.

Yılmaz, Çayeli ve Ardeşen ilçelerinde bazı ziyaretlerde bulunduktan sonra Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen belediye başkanlığı aday tanıtım toplantısına katıldı.

Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Rize merkezde Kenan Bıyık, Çayeli'nde İsmail Hakkı Çiftçi, Ardeşen'de ise Temel Eryılmaz'ı belediye başkanlığı için ANAVATAN'dan aday gösterdiklerini belirterek, ''Belediye başkanlığı seçimi bir parti, iktidar değişikliği seçimi değil, hizmet yarışıdır. Demokrasinin olmazsa olmaz şartı seçim, seçimin şartı da halkın sağlıklı bir tercih yapabilmesi için en az iki adayın olmasıdır. Hiç kimsenin seçimi peşinen cebinde görmemesi lazım'' dedi.

Rize bağımsız milletvekili olarak siyasi hayatında en önemli misyonunun Rize'ye hizmet vermek olduğunu ifade eden Yılmaz, toplantıya katılanlara seslenerek şöyle konuştu: ''Sizlere karşı görevim gönül rahatlığı ile oy verebileceğiniz alternatif sunmaktır. Bunun için bütün arkadaşlarıma danıştım, ardından da vatandaşların temayülüne önem verdim. Sonra da hiçbir parti düşüncesi olmadan, halkın sesine kulak vererek Rize, Çayeli ve Ardeşen'den ortak adayları sizlerin huzuruna çıkarttım. Sizlere düşen de en iyi hizmeti sunacak olan, belediye başkanlığını halka eziyet etme makamı olarak değil, hizmet kapısı olarak görecek başkanları seçmenizdir. Ben arkadaşlarıma yüzde 100 güveniyorum. Bütün gücümle onların arkasında olacağım. Tek düşüncem Rize'nin kendisini layıkıyla temsil edecek ve en iyi hizmeti sunacak, ayrım yapmadan herkese adil davranacak olan belediye başkanlarına kavuşmasını sağlamaktır.''

Bu seçimi bir parti mücadelesi, kişisel mücadele olarak görmediğini dile getiren Yılmaz, ''Eğer mevcut başkanlardan memnun değilseniz Allah'tan başka hiç kimseden korkmadan, vicdanınızın sesine uyarak oyunuzu kullanın. Bu seçimlerin medeni bir şekilde, polemiğe mahal vermeden, hizmet yarışı şeklinde geçmesini diliyorum'' diye konuştu.

Toplantıda daha sonra belediye başkan adayları konuşma yaptı.

Mesut Yılmaz, daha sonra Rize Valisi Zekeriya Şarbak ve İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik'i makamlarında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*