Mesut Yılmaz ANAP'ta

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, siyasete döneceğini ve Anavatan Partisi (ANAVATAN) dışında bir yerde de siyaset yapmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, bir süre önce siyasete döneceğini açıkladığını belirterek, ''Ancak hemşehrilerime danışmadan böyle bir karar veremezdim. Size bütün kalbimle söylüyorum ki, siyasete dönmek istememin altında yatan tek sebep; Türkiye'nin zaman kaybetmesini, gençlerimizin işsizlik sorununu önlemektir'' dedi.

Anavatan Partisinin kurucularından biri olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti: ''Bu nedenle başka bir yerde siyaset yapmak bana yakışmaz. Makamda, koltukta gözüm yok. Biraz da yaşlandım, ama ne kadar gücüm varsa bunu size, Türkiye'ye harcamaya karar verdim. Sizlere söyleyeceğim şu: Siyasete geri döneceğim. ANAVATAN dışında bir yerde de siyaset yapmayacağım.''

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu ile dün akşam 5 saat süren bir görüşme yaptığını anlatan Yılmaz, ''Mumcu ile aşağı yukarı her şeyde anlaştık. Başkalarıyla da görüşeceğim. Seçime kadar Türkiye'nin en iyi kadrolarını bulup, iyi bir alternatif oluşturmaya çalışacağım'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious