'Mesut Yılmaz' kavgası yaşandı

'Mesut Yılmaz' kavgası yaşandı.11565
  • Giriş : 02.06.2007 / 23:29:00

Genel Başkan Mumcu ve bazı partililer arasında 'Mesut Yılmaz' kavgası yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anavatan Partisi 9. Olağan Kongresi öncesi Genel Başkan Erkan Mumcu ve bazı partililer arasında 'Mesut Yılmaz' kavgası yaşandı. Mumcu'nun, eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ilgili sözlerine sinirlenen Ümraniye İlçesi Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Sipahi, Mumcu'nun üzerine yürüdü. Tartışmayı araya giren bazı partililer yatıştırdı.

Olaya ilişkin İHA'ya bir açıklama yapan Sipahi, bazı partili arkadaşlarından Mumcu'nun Yılmaz'ı teröristbaşı ile aynı kefeye koyduğuna dair açıklamalarda bulunduğunu öğrendiği anlattı. Kongreye katılmak için sabah parti Genel Merkezi'ne geldiğini belirten Sipahi, MKYK çıkışında bu konudan dolayı Mumcu ile tartıştıklarını ve itişme kakışma yaşandığını ifade etti. Bir anda ortamın gerildiğini belirten Sipahi, partili arkadaşlarının araya girmesiyle olayın yatıştığını söyledi. Sipahi, "Bizim Sayın GenelBaşkanımıza darp ve taciz yapmamız mümkün değil. O anda ne yaptığımı bilmiyorum. Sayın Genel Başkanımın Sayın Mesut Yılmaz ile ilgili söylemleri kabul edilebilir değil. Mutlaka düzeltilmesi gerektiği inancındayım" dedi.

Olaya tanık olan Anavatan Partisi Büyükçekmece eski İlçe Başkanı Nuri Zengin ise Mumcu'nun Yılmaz'ı terörsitbaşı ile özdeşleştirmesine çok üzüldüklerini söyledi. Olayı anlatan Zengin, Sipahi'nin Mumcu'nun yakasından tuttuğunu, Mumcu'nun ise Sipahi'den kurtulmak için ayağına basarak asansöre bindiğini söyledi. Zengin, "Sayın Genel Başkanımız bunu demişse özür dilemedir. Bir anarşist ile bir bebek katili ile eski bir başbakanı özdeşletirmesi bizi üzmüştür" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious