Mesut Yılmaz: Meclise girersem sağı birleştireceğim

Mesut  Yılmaz: Meclise girersem sağı birleştireceğim.11565
  • Giriş : 25.06.2007 / 14:48:00
  • Güncelleme : 25.06.2007 / 14:53:15

Yılmaz: "Meclise girdiğim gün DP ile Anavatan'ı biraraya getireceğim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rize’den bağımsız milletvekili adayı olan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, "Meclise girdiğim gün, Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu merkez sağda birliği sağlayacak adımı atacağım" dedi.
Rize’nin Pazar ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Yılmaz, Kaymakam Yalçın Sezgin’i ziyaret ettikten sonra Hükümet Meydanı’nda seçim otobüsü üzerinden halka hitap etti.
Yılmaz, bağımsız olarak Mecliste tek başına ne yapacağını sorguladıklarını belirterek, "Ben Meclisten bir sandalye almak için oy istemiyorum. Meclise girdiğim gün, Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu merkez sağda birliği sağlayacak adımı atacağım. Demokrat Parti ile ANAVATAN’ı bir araya getireceğim. Gerekirse yeni parti kuracağım. Bir sonraki seçimde de o partinin başında olacağım" diye konuştu.
Yeniden seçildiğinde de hemşehrilerinin avukatı olacağını ifade eden Yılmaz, "Elime ne imkan geçtiyse Rizeli için kullandım. 4.5 yıl önceki seçimlerde ANAP’ın barajı geçemeyeceğini herkes biliyordu. Buna rağmen Rizeli, o gün de bana sahip çıktı. İnanıyorum ki bugün de sahip çıkacak" dedi.
Mecliste, iktidar ve muhalefetin meşgul olduğu konuların farklı, halkın gündeminin ise daha farklı olduğunu öne süren Yılmaz, "Terör Gümüşhane’ye kadar geldi. Yakında Rize’ye inerse kimse şaşırmasın. Buna rağmen hala terör üzerinden siyaset yapılıyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious