Mesut Yılmaz seçim çalışması için meydana indi

Mesut Yılmaz seçim çalışması için meydana indi.7407
  • Giriş : 19.06.2007 / 20:12:00

Yılmaz, eskiden olduğu gibi Karadeniz'i Türk siyasetinin ağırlık merkezi haline getireceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rize bağımsız milletvekili adayı eski başbakan Ahmet Mesut Yılmaz, hemşehrilerinin desteği ile seçimlerden sonra eskiden olduğu gibi Karadeniz'i Türk siyasetinin ağırlık merkezi haline getireceklerini söyledi.

Seçim çalışmalarını yürütmek için dün memleketi Rize'ye gelen Yılmaz, bugünkü çalışmalarını Ardeşen ilçesinde yaptı. Ardeşen Kaymakamı Cahit Işık ile makamında bir süre görüşen Yılmaz, daha sonra esnaf ve halk ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Yılmaz, daha sonra Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Eksilmez'i de ziyaret ederek bir süre görüştü.

ADAY OLAN ESKİ ARKADAŞLARINA DESTEK İSTEDİ

Burada gazetecilerin çeşitli sorularını cevaplayanı Yılmaz, AK Parti Rize Milletvekili adayı MÜSİAD eski genel Başkanı Ali Bayramoğlu'nun kendisinin itibarını korumak için adaylıktan çekilmesi ve Rize'den üç milletvekilini de alacakları yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine; "Kendilerine başarılar diliyorum." demekle yetindi.

Yılmaz, vatandaşın ilgisiyle ilgili ise; "Benim için iyi de rakipler için kötü" dedi.
Yılmaz, "DP Artvin milletvekili için dün vatandaşlardan destek istediniz, bu tüm Karadeniz'de devam edecek mi?" sorusuna işe şu cevabı verdi: "Adnan Çeltikçioğlu bizim çok yakın arkadaşımızdır. Biliyorsunuz daha önce Anavatan Partisi'nden adaydı. Anavatan seçime giremeyince Demokrat Parti onu aday gösterdi. Onun için onun seçilmesini çok arzuluyorum. Eğer Artvin milletvekili olarak parlamentoya girerse inanıyorum ki, bizim bu bölgeye de çok faydası olacak. Beraber çalışıp hizmet edeceğiz. Bütün Karadeniz'de hemşehrilerimizin yöreye iyi hizmet edecek adayları bulup onları desteklemelerini istiyorum. Eyüp Aşık da Trabzon'un sorunlarını bilen yöreyi iyi tanıyan bir arkadaşımızdır. Ona da destek olurlarsa memnun oluruz. Başka yerlerde de bir çok arkadaşımız seçime geriyor çeşitli partilerden. Yani Karadeniz bu seçimlerde maalesef partilerden ziyade adaylar arasında bir tercih yapmak konumunda kaldı. İnanıyorum ki bunu da en adil biçimde yapacaktır."

Karadenizli adayların bu seçimlerde çok geri plana atıldığını iddia eden Yılmaz, "Ben listelere baktığım zaman hiçbir seçimde, değil büyük şehirlerde Karadenizli adayların bu kadar geri planda olduğunu hatırlamıyorum. Onun için bu seçim Karadeniz için şansız bir seçim. Ama inşallah seçimden sonra bunu hemşehrilerimizin desteği ile tersine çevireceğiz. Yine eskiden olduğu gibi Karadeniz'i Türk siyasetinin ağırlık merkezi haline getireceğiz." diye konuştu.

Yılmaz, Ticaret ve Saniyi Odası'ndan çıkışta bir alt katta bulunun AK Parti Ardeşen İlçe Başkanlığı'nı da ziyaret ederek partililerle tokalaştı.

Mesut Yılmaz, dün Karadeniz Sahil Yolu'ndaki incelemeleri çerçevesinde geldiği Artvin'in Arhavi ilçesinde DP Artvin milletvekili adayları Adana Çeltikçioğlu ve Adnan Çorbacıoğlu ile partililer tarafından karşılanmıştı. Yılmaz, Hopa'da vatandaşlara yaptığı konuşmada, "Bir ay sonra yapılacak seçimlerden DP'den aday olan Adnan Çeltikçioğlu ve Adnan Çorbacıoğlu arkadaşlarıma destek olmanızı istiyorum. İnşallah onları Artvin'in temsilcisi olarak meclise gönderirseniz, onlarla beraber geçmişte olduğu gibi buraya en iyi hizmeti vereceğiz." demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious