Mesut Yılmaz'dan seçimlerden sonra ilk değerlendirme

Mesut Yılmaz'dan seçimlerden sonra ilk değerlendirme.10216
  • Giriş : 22.08.2007 / 12:45:00

Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, seçimlerden sonra ilk değerlendirmesini yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis’in aritmetiğini değiştiririm Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz, seçimlerden sonra ilk değerlendirmesini yaptı.

"Hükümetin her adımını izleyeceğim. Verdikleri sözleri tutmazlarsa o zaman iş değişir. Meclis aritmetiğini değiştirmek için harekete geçerim" diyen Yılmaz, şöyle konuştu:

VATANDAŞ GÖRSÜN

Eğer, AKP ve Erdoğan, söylediği sözlerin arkasında durmazsa Türkiye, demokrasi içinde çözüm bulmak zorundadır. Bunun için de Meclis aritmetiğinin değiştirilmesi gerekir. Şu anda anormal bir meclis tablosu ile karşı karşıyayız. 341 milletvekili olan bir iktidar partisi var. Demokrasi içinde bir çözüm bulacaksak, vatandaşların A partisinden, B partisine yönelebilmesi için imkan yaratmak lazım. Vatandaş, bu seçeneği, bu potansiyeli görebilmeli.
BENDE İZLEYECEĞİM

Bu nedenle şimdi yapılması gereken AKP’yi izlemektir. Ben de izleyeceğim. Eğer AKP’nin tavrında olumlu yönde bir değişiklik olmazsa, Meclis tablosunun değiştirilmesi için elimden geleni yaparım. Böyle bir organizasyon içine girerim. Şu aşamada merkez sağda koparılan gürültünün bir değeri yok. Vatandaş önce iktidarın uygulamaları görmek isteyecektir. Cumhurbaşkanının tavrını görmek isteyecektir. Bunun ilk işareti hükümetin nasıl oluşturucağıdır. Ardından izlenecek olan hükümetin icraatları olacaktır. Ve tabi cumhurbaşkanının tasarrufları çok önemlidir. Bunları gördükten sonra bir hareketten, girişimden bahsetmek daha doğru olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious