Metalist'in hocası konuştu

Metalist'in hocası konuştu.11974
  • Giriş : 17.09.2008 / 20:58:00

Türkiye'nin en iyi takımlarından biriyle karşılaşacağız.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beşiktaş'ın, UEFA Kupası 1. turundaki rakibi Ukrayna'nın Metalist takımının teknik direktörü Myron Markevych, yarın Türkiye'nin en iyi takımlarından birisiyle karşılaşacaklarının bilincinde olduklarını söyledi.

BJK İnönü Stadı'nda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Markevych, yarınki mücadelede iyi bir Futbol sergilemek istediklerini kaydederek, ''Türkiye'nin en iyi takımlarından biriyle maç yapacağımızın farkındayız. Beşiktaş, şimdiye kadar Avrupa'nın ve Türkiye'nin iyi ekiplerinden biri oldu. Bu tip takımlarla karşılaşmak bize de bir deneyim kazandırıyor. Yarınki amacımız, iyi bir Futbol sergilemek'' diye konuştu.

UEFA Kupası'ndaki hedefleri sorulan Markevych, ''İlk hedefimiz yarın iyi Futbol oynamak'' yanıtını verdi.

Beşiktaş deplasmanına beraberlik için mi geldikleri sorulan Markevych, ''Eğer siz böyle diyorsanız, kabul ediyorum'' ifadesini kullandı.

Oyun stillerinin çok farklı olduğunu kaydeden Markevych, ''Yarın için bir oyun şeklimiz var ve bunu sahaya yansıtacağız'' dedi.

KAPTAN VALYAYEV: ''DELGADO'NUN ÖZEL BİR OYUNCU OLDUĞUNU BİLİYORUZ''
Metalist takımının kaptanı Valyayev, siyah-beyazlı ekipten Delgado'nun özel bir oyuncu olduğunu bildiklerini, ancak hiçbir futbolcuya özel bir önlem almayacaklarını söyledi.

Ukraynalı bir gazetecinin bu yöndeki sorusunu yanıtlayan Valyayev, ''Özellikle bireysel olarak futbolculara önlem almayacağız. Delgado'nun özel bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Ona özel bir koruma stilimiz yok. Bizim stilimiz farklıdır'' şeklinde konuştu.

BJK İnönü Stadı'nda taraftarların yarattığı atmosfer konusunda bilgisi olup olmadığı sorulan Valyayev, ''Psikolojik olarak kendimizi buna hazırlamaya çalışıyoruz. Bizi çok nazik karşılamayacaklarını biliyoruz. Yarın ona göre kendimizi hazırlıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*