Metallica Ali Samiyen'i coşturacak

Metallica Ali Samiyen'i coşturacak.17590
  • Giriş : 27.07.2008 / 20:49:00

İstanbul bu akşam dünyanın en önemli müzik gruplarından birini ağırlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Metallica, Ali Sami Yen stadında yaklaşık 50 bin kişiye konser verecek.

Metal müziğin önemli temsilcilerinden Metallica üçüncü kez İstanbul'da. İlk İstanbul konserini 1993'te, ikincisini 1999'da veren grup yine rekor sayıda izleyici toplayacak.

Aylar öncesinden satışa çıkan biletlerin tamamına yakını tükendi. Konserin verileceği Ali Sami Yen stadının önü iki gün öncesinden dolmaya başladı.

Bazı Metallica hayranları, konserde grubu biraz daha yakından görebilmek için geceyi Ali Sami Yen stadının önünde geçirdi.

Ali Sami Yen stadında hazırlıklar tamamlanmak üzere. Sadece sahne kurulumu için Almanya'dan 21 tır dolusu malzeme getirildi.

Organizasyon Yetkilisi Cengizhan Yeldan, "Şu anda dünyanın en büyük sahnesindeyiz ve en fazla ışık ekranı kuruluyor. Şu anda 200 kişi çalışıyor, konser günü bin 500 kişi olacak. 8 mikrofon olacak her köşede" diye konuştu.

Konser için Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Ortadoğu'dan da izleyici İstanbul'a gelecek. Sadece Romanya'dan 2 bin kişinin gelmesi bekleniyor.

Metallica bugüne kadar 120 milyon albüm sattı. Şu sıralarda da yeni bir albüm çalışması sürdürüyor.

Metallica'nın eski şarkılarının ağırlıkta olduğu bir liste ile sahneye çıkması bekleniyor. Ali Sami Yen stadında saat 21.00'da başlayacak konser öncesinde Türk metal müzik grubu Pentagram sahne alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*