Metallica konseri için geri sayım başladı

Metallica konseri için geri sayım başladı.17590
  • Giriş : 18.04.2008 / 21:05:00

Dünyanın tanınmış metal müzik gruplarından Metallica'nın, 27 Temmuz'da Ali Sami Yen Stadyumu'nda vereceği konser için geri sayım başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konser Akbank exi26 sponsorluğunda, Purple Concerts ve EPD Organizasyon işbirliğiyle gerçekleşecek.

İnönü Stadı'nda 1993 yılında verdiği ilk konserle 48 bin, Ali Sami Yen Stadyumu'nda 1999 yılında verdiği ikinci konserle 46 bin 350 kişiyle buluşan Metallica, Türkiye'deki üçüncü stadyum konserini 27 Temmuz pazar günü Ali Sami Yen Stadyumu'nda verecek.

Konserde Metallica'dan önce Türk heavy metal grubu Pentagram sahne alacak.

Biletix aracılığıyla satışa sunulan bilet fiyatları 50 ile 350YTL arasında değişiyor.

Metallica için Ali Sami Yen Stadyumu'nda toplamda 800 metrekarelik bir sahne için çalışılıyor. Ayrıca yurtdışından dünya çapındaki büyük festivallerde kullanılan çelik konstrüksiyon sahne sistemi getiriliyor.

Metallica'nın resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre bir kişi en fazla 9 bilet satın alabilecek. Konser günü kapılar öğleden sonra saat 15.00'te açılacak, konser ise saat 21.00'da başlayacak. 7 yaşın altındaki çocukların konsere girişine izin verilmeyecek.

Metallica, bugüne kadar dünyada 120 milyon albüm sattı. Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler kült grubu olan Metallica, konser satışları açısından da Amerikan müzik tarihinin en büyük topluluklarından biri. Metallica'nın şu sıralarda yeni albüm çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious