Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi.24277
  • Giriş : 19.04.2018 / 09:09:00
  • Güncelleme : 19.04.2018 / 09:11:16

Meteoroloji'den İstanbul'da görülecek yağış için uyarı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve çevresinde  kuvvetli yağış beklendiğini açıklayarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son hava durumu raporuna göre gece saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzeybatı kesimleri ile İstanbul'un Avrupa yakası sağanak yağışlı geçecek.

Ülkemizin kuzey ve kuzeydoğu kesimleri ile zamanla İç Anadolu'nun güneyinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Orta Karadeniz kıyıları, öğle saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş çevreleri ve gece saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzeybatısı ile Konya çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın kuzey ve doğusu ile Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerden başlayarak hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*