Meteoroloji: Havalar soğuyacak!

Meteoroloji: Havalar soğuyacak!.16920
  • Giriş : 07.04.2009 / 09:33:00

Meteoroloji'den yapılan 5 günlük hava tahminleri şöyle...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre Ülkemiz genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Afyon, Denizli ve Uşak) ile Akdeniz'de kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile zamanla ülkemizin kuzeybatı bölgelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların Kıyı ve Güney Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Afyon, Denizli ve Uşak) ile Akdeniz'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, güney ve doğusu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Kocaeli çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) ile öğle saatlerinden sonra Afyon, Denizli ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Antalya ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin Konya çevrelerinde sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğusunun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*