Meteoroloji kırmızı alarmda: Fırtına!

Meteoroloji kırmızı alarmda: Fırtına!.14356
  • Giriş : 21.01.2009 / 15:13:00

Fırtına Ege'de hafta sonu da etkili olmaya devam edecek, Batı Akdeniz'de ise Cuma günü akşam saatlerinde etkisini kaybedecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hava sıcaklıkları yurdun batı kesimlerinde 2 ile 4 derece artarken, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yurdun doğu bölgelerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve aralıklı yağışlı, diğer yerler ise parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, rüzgar genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek. Sıcaklıklar ise yurdun batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu. Bugün yurdun doğu bölgelerinin çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin, Muş, Bingöl, Diyarbakır ve Şanlıurfa çevrelerinin kısa süreli ve aralıklı yağışlı, diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

FIRTINA BEKLENİYOR

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan meteorolojik uyarıya göre, halen Ege'de güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde (38 ila 61 km/saat) esen rüzgarın daha da kuvvetlenerek yarın öğleden sonra 8 kuvvetinde (75 km/saat) fırtınaya dönmesi, gece saatlerinde Orta ve Güney Ege'de zaman zaman 9 kuvvetinde (90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtınanın cuma sabah saatlerinde de kıyılarda etkisini sürdüreceği, öğleden sonra hafifleyerek güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50 ila 75 km/saat) fırtına şeklinde esmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Batı Akdeniz'de doğu yönlerden orta kuvvette esen rüzgarın kuvvetlenerek perşembe günü Batı Akdeniz açıklarında 5 ila 7 (38 ila 61 km/saat) kuvvetinde fırtınamsı rüzgara, cuma günü sabah saatlerinden itibaren güneydoğudan 8 kuvvetinde (75 km/saat) fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

Fırtına Ege'de hafta sonu da etkili olmaya devam edecek, Batı Akdeniz'de ise Cuma günü akşam saatlerinde etkisini kaybedecek.

Fırtına nedeniyle denizcilerin ve ilgililerin, tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*