Meteoroloji uyardı!

Meteoroloji uyardı!.12524
  • Giriş : 07.03.2009 / 09:17:00

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar bir süre daha devam edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Samsun, Amasya, Çorum, K.Maraş, Adıyaman ve Artvin çevrelerinde görülecek yağışların İstanbul, Balıkesir, Manisa, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Lodosun yurdun iç ve batı kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmeye devam edeceği bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Marmara ile Kıyı Ege'de 3 ila 5 derece azalacak, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR : Güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR : Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (saatte 70-80 km hızla) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI : Gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ RİSK : Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*