Meteoroloji uyardı!

Meteoroloji uyardı!.11875
  • Giriş : 10.03.2009 / 09:55:00

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemiz yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde görülecek olan yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın batısı(Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, zamanla Marmara'nın batısında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin iç ve batı bölgelerinde kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın batısı(Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ), öğleden sonra Marmara ve Kuzey Ege (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) ile Eskişehir, Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, taşkın, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ VE KAR ERİMELERİ RİSKİ: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların batısı (Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege'de (Manisa, Uşak, Kütahya ve İzmir'in kuzey ilçeleri) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar Batı Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Eskişehir, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Konya), akşam saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, batısı (Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın) ile akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Bolu, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum) ile Gümüşhane ve Bayburt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimesi ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde batısı (Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Bingöl) ile Erzurum, Muş ve Bitlis çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Muş ve Bitlis ile gece saatlerinde Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel kar erimeleri ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Gaziantep, Kilis ve Adıyaman ile akşam ve gece saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*