Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış geliyor.24388
  • Giriş : 20.03.2017 / 11:11:00
  • Güncelleme : 20.03.2017 / 11:12:29

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde beklenen yağışlarla ilgili bilgi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde beklenen kuvvetli yağışlarla ilgili vatandaşları uyardı. Doğu Akdeniz, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Karadeniz ve Isparta çevresinde kuvvetli yağışların görülmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışların, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu’nun doğusunda sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Ege bölgesi ve iç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığıkuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle batı ve kuzeybatı, Marmara ile zamanla Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz kıyıları ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer kuvvetlice (30- 50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*