Meteoroloji uyardı: Pazartesi soğuk ve yağışlı hava var

Meteoroloji uyardı: Pazartesi soğuk ve yağışlı hava var.7854
  • Giriş : 27.01.2008 / 08:33:00
  • Güncelleme : 27.01.2008 / 08:58:44

Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıkları 8 derece düşecek! İşte il il hava tahminleri.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Marmara bölgesinin, pazar gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Hava Tahmin Merkezinden
yapılan yazılı açıklamada, Marmara bölgesinin pazar günü öğle saatlerinden sonra, Karadeniz üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği kaydedildi.
Açıklamada, pazar günü yağmur şeklinde başlayacak yağışların, pazartesi
sabah saatlerinden itibaren poyraz fırtınası ile birlikte karla karışık yağmur ve
kar yağışına dönüşeceğin tahmin edildiği belirtildi.

Kar yağışının başta İstanbul olmak üzere kuvvetli poyraz fırtınası ile birlikte Marmara genelinde etkili olacağı kaydedilen açıklamada, Marmara'da etkili olacak kar yağışının hafta ortasına kadar devam etmesinin beklendiği ifade edildi.

Ayrıca, pazartesi sabah saatlerinde etkili olacağı belirtilen ve saatte 80-90 kilometre hıza ulaşacak olan poyraz fırtınasının, salı günü akşam saatlerine kadar devam edeceği dile getirilen açıklamada, hava sıcaklığının pazartesi gününden itibaren hissedilir derecede 6-8 derece azalarak mevsim normallerinin altına ineceği bildirildi.

Açıklamada, kuvvetli poyraz fırtınası ile birlikte görülecek kar yağışı ile hafta sonuna kadar devam edecek don ve buzlanmanın meydana getireceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious