Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar azalıyor, yağmur geliyor

Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar azalıyor, yağmur geliyor .12301
  • Giriş : 09.09.2007 / 23:16:00

Hafta boyunca yurdun çeşitli kesimlerinde yağışların etkili olması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, gelecek hafta yurdun değişik bölümlerinde yağmur görüleceğini ve sıcaklığın azalmaya devam edeceğini bildirdi. Yarın, yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilirken, hafta boyunca yurdun çeşitli kesimlerinde de yağışların etkili olması bekleniliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Pazartesi günü, yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Doğu Karadeniz'in doğu kıyılarında da etkili olması bekleniliyor. Salı günü, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın batısında kısa süreli sağanak yağış geçişleri bekleniliyor. Çarşamba günü ise Marmara'nın kuzeydoğusu ile Karadeniz kıyılarında devam edecek yağışların hafta ortasından sonra kuzey bölgelerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Kuzey ve iç bölgelerde hissedilir derecede azalan hava sıcaklığının, pazartesi ve Salı günü güney bölgelerde 2 ila 4 derece artması, hafta boyunca kuzey kesimlerde de mevsim normalleri civarında ve altında, güney ve iç bölgelerde mevsim normallerinde seyretmesi bekleniliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious