Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı

Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı.11000
  • Giriş : 18.06.2009 / 11:00:00
  • Güncelleme : 18.06.2009 / 11:01:33

Meteoroloji yağış görülen yerlerde ani su baskınlarına karşı uyardı ve vatandaşların tedbirli olmasını istedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

Ülkemizin kuzey ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'un Anadolu Yakası kısa süreli ve hafif olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri kısa süreli ve hafif olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Hakkari ve Şırnak çevrelerinde toz taşınımı görülmesi tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin doğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda toz taşınımı görülmesi tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*