Meteorolojiden yağış uyarısı alan iller

Meteorolojiden yağış uyarısı alan iller.16801
  • Giriş : 25.06.2009 / 15:40:00

Türkiye'nin büyük bir bölümü gök gürültülü sağanak yağışa teslim olurken, rüzgar da yağış anında kuvvetli esecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Batı bölgelerinde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esecek.

Marmara

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısından başlayarak bölge geneli aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz

Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Isparta, Burdur, Kahramanmaraş, Osmaniye ile Adana'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz

Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin iç kesimleri (Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*