Meteorolojiden yağış uyarısı

Meteorolojiden yağış uyarısı.11875
  • Giriş : 04.05.2009 / 09:10:00

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yağış uyarısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yapılan son değerlendirmelere göre Ülkemizin güney kesimlerinde başlayacak olan yağışların, öğle saatlerinden itibaren iç ve güney bölgelerimizde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Ege ve Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Doğu Akdeniz'in iç kesimleri (Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana'nın kuzey ilçeleri), İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Sivas) ile Erzincan, Elazığ, Malatya, Tunceli, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Konya'nın kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genellikle güney ve güneydoğu, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli olarak esecek.


UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden itibaren Ege ve Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Doğu Akdeniz'in iç kesimleri (Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana'nın kuzey ilçeleri), İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Sivas) ile Erzincan, Elazığ, Malatya, Tunceli, Eskişehir, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Konya'nın kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*