Meteorolojiden yağış uyarısı (HARİTALI)

Meteorolojiden yağış uyarısı (HARİTALI).14438
  • Giriş : 24.06.2009 / 09:20:00
  • Güncelleme : 24.06.2009 / 09:22:12

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Ülkemizin iç kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatı, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde doğu kesimleri (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik ve Yalova), akşam saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık ve Edremit çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli ile İzmir, Muğla ve Aydın'ın iç kesimleri), akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyıları yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) ile Kahramanmaraş çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimleri parçalı az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Kırşehir) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı gececek.

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Tunceli, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Malatya, Elazığ, Bingöl, Van ve Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*