"Metin Şentürk abi, gel körebe oynayalım"

  • Giriş : 13.05.2009 / 15:38:00

Ünlü sanatçı Metin Şentürk önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zeytinburnu Belediyesi'ne ait Engelliler Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen engelli çocukların eğlence partisine katılan sanatçı, seçildikten sonra tüm mücadelesini Engelliler Bakanlığı kurulması için vereceğini söyledi.

Bu sırada görme bozukluğu olan küçük bir çocuğun, Şentürk'e “Hadi körebe oynayalım” demesi herkesi gülme krizine soktu.

Zeytinburnu Belediyesi'ne bağlı, ücretsiz hizmet veren Aile Koruma Destek Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Engelliler Koordinasyon Merkezi, Engelliler Haftası dolayısıyla bir eğlence partisi düzenledi. Merkezde terapi gören fiziksel ve zihinsel engelli 200'e yakın çocuğun aileleriyle birlikte katıldıkları partiye görme engelli sanatçı Metin Şentürk de destek verdi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ile birlikte merkeze gelen sanatçıya engelli çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Çocuklarla birlikte şarkı söyleyen ve anlarla sohbet eden sanatçı, esprileriyle aileleri de neşelendirdi. Ancak bu sırada görme bozukluğu olan küçük bir çocuğun, Metin Şentürk'e “Hadi körebe oynayalım” diye teklifte bulunması ile birlikte başta sanatçının kendisi olmak üzere salonu dolduran bütün herkesi gülme krizine soktu.

Yerel yönetimlerin bu tür merkezlerin sayısının arttırılması konusunda daha hassa davranmaları gerektiğini ifade eden Metin Şentürk “Sayın başkanımıza böylesine önemli bir görevi icra eden merkezi hayata geçirdiği için teşekkür ediyorum” dedi. 2011'de yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde milletvekili adayı olacağını açıklayan sanatçı “Eğer seçilirsem tüm mücadelemi Türkiye'de bir Engelliler Bakanlığı kurulması için harcayacağım. Türkiye'deki engellilerin sayısı azımsanamayacak ölçüde. Bu sessiz çoğunluğun sesi olmak için siyasete gireceğim” şeklinde konuştu. Şentürk, aday olacağı partinin ismini açıkça ifade etmese de “Geçen hafta sayın Cumhurbaşkanımızla bir röportaj yaptım. Programa sayın Başbakanımızı da bağlandı. Ben her ikisini de çok seviyorum” sözleriyle rengini de belli etmiş oldu.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da davete icabet ettikleri için Metin Şentürk'e teşekkür etti. Aydın “Bu merkez ilçede bulunan hatta ilçe dışından gelen her aileye açık” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*