Metin Şentürk'e haciz şoku

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Metin Şentürk’ün meşrubat ve gıda borçları için verdiği 1100 YTL'lik çekinin karşılıksız çıkması üzerine hakkında başlatılan icra takibi sonucu haciz kararı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Metin Şentürk, Yalıkavak Beldesi'nde iki yıl önce ‘Eğlence Bar’ adlı müzikhol açtı. Müzikhole mal veren Özveren Gıda ve Meşrubat A.Ş'ye verilen 1100 YTL'lik çek karşılıksız çıktı. Özveren Gıda ve Meşrubat A.Ş. avukatı Betül Koca bunun üzerine 24 Kasım 2005 tarihinde, Bodrum 1'inci İcra Müdürlüğü’nde dava açtı. 10 gün önce sonuçlanan davada Şentürk'ün şirketi aleyhine haciz kararı alındı.

Avukat Koca, İki yıldır Metin Şentürk’ün yakınlarına ve menejerine ulaşarak borcunu ödemesi için ricada bulunduklarını ancak bir türlü tahsil edemediklerini belirtti. Koca, “Faiziyle birlikte borç 1750 YTL'yi buldu. Sanatçı borcunu ödemeyince hukuki işlem başlattık. Büyük bir meblağ değil ama Şentürk gibi ünlü bir sanatçıya bu durumu yakıştıramadık. Bir haftalık yasal süre içinde borç ödenmezse haciz kararını işleme koyacağız. Ayrıca, Metin Şentürk, dava süresi içinde mal bildiriminde bulunmadığı için de yasal işlem başlattık'' diye konuştu.

İcra davası ve haciz kararıyla ilgili olarak kendisine herhangi bir tebligat yapılmadığını söyleyen Metin Şentürk de müşteri çekini ciro edip şirkete verdiğini belirterek, “Borcun ödendiğini sanıyordum. Borcum varsa hukuken de ödemek durumundaysam tabii ki öderim. Şirketin avukatını arayıp görüşeceğim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious