Metin Tekin: “İftira kurbanıyım”

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Türkiye Futbol Federasyonu Avrupa Teknik Sorumlusu Metin Tekin, Türkiye'de bazı gazetelerde yer alan, "Metin Tekin Almanya'daki futbolcu seçmeleri sırasında bir futbolcunun annesi ile gönül ilişkisine girdi"haberini yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu yılın mayıs ayında Almanya'nın Stuttgart kentinde yapılan 19 yaş altı Türkiye Genç Milli Takım seçmeleri sırasında bir futbolcunun annesi ile aşk yaşadığı iddialarını cevaplandıran Metin Tekin, "İddia sahibi Turgay Hardal bir süre benim yardımcım olarak çalıştı. Ancak bazı nedenlerden dolayı bizimle çalışamayacağını kendisine söyledim. Bunun üzerine de karalama kampanyası başlattı. İddia bu kampanyanın bir parçasıdır" dedi.

Turgay Hardal'ın Köln bölgesinde bazı futbolcuları takip etmesi için federasyon tarafından görevlendirildiğini belirten Metin Tekin, "Bu şahsın bizimle çalışamayacağını kendisine bildirince, benim Fatih Terim hoca aleyhinde bile konuştuğumu iddia etmeye başladı. Adımın karalanmasını önlemek için yasal yollara başvuracağım" diye konuştu.

Metin Tekin adı geçen futbolcunun 16 Mayıs 2006 tarihinde yapılan seçmelere annesiyle birlikte gece yarısı geldiğini ve geç saatte otel sıkıntısı yaşayacakları için bir günlüğüne takımın otelinde kaldığını belirtti.

Tekin, "Adı geçen futbolcunun annesi ile böyle bir durum asla yaşanmamıştır. Bana iftira atılıyor" dedi.

Metin Tekin, Türkiye'de bir gazetede ve bir takım internet sitelerinde isminin karıştırılması ile ilgili sorumuza ise, "Fatih Terim hocamın A Milli Takım'da yardımcılığını yapan Beşiktaş'ın eski Sarı Fırtınası Metin Tekin'le olayın her hangi bir ilişkisi yok. Sadece isim benzerliği var. Sitelerde Metin Tekin hocanın resminin kullanılarak suçlanması da ayrı bir skandal" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious