Metin Uca; 'Bu saldırılar hiçbir şeyi çözmez'

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Gazi Üniversitesi'nde verdiği konferansın ardından saldırıya uğrayan televizyoncu Metin Uca "Bu saldırıların hiçbir şeyi çözemeyeceğini biliyorum. Gazi Üniversitesi'ne yine gelmeye devam edeceğim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde verdiği konferans sonrası saldırıya uğrayan televizyoncu Metin Uca, Gazi Hastanesi'nde yapılan tedavisinin ardından açıklama yaptı. Konferansın ardından okulun çıkışında kimliği henüz belli olmayan bir kişi tarafından kesici bir aletle yüzünden yaralanan Uca, "Genç iletişimci arkadaşlarla buluştum. Çıkışta 1.85 boylarında, takım elbiseli, kirli sakallı bir kişi yanıma yaklaşarak 'Sen Metin Uca'mısın' dedi. Daha sonra 'Sen Abdullah Çatlı ve Kurtlar hakkında açıklama yapamazsın' diyerek yüzüme vurdu. Bu saldırıların hiçbir şeyi çözemeyeceğini biliyorum. Gazi Üniversitesi'ne yine gelmeye devam edeceğim" şeklinde konuştu.

Okulda verdiği konferansta Çatlı'yla ilgili herhangi bir açıklamasının olmadığını kaydeden Uca, en son 'Pişti' programında' Abdullah Çatlı'nın ismini telafuz ettiğini ve söylediklerinin arkasında durduğunu ifade etti. Uca, bu programda Abdullah Çatlı ile ilgili sözleri nedeniyle kendisini dava açıldığını ve bu davalardan beraat ettiğini belirtti. Saldırı anında refleks ile geri çekildiğini vurgulayan Uca, "Refleks ile geri çekilmeseydim şu anda tedavim daha değişik boyutta olurdu" dedi. Metin Uca, elindeki kesici aletle kendisini yaralayan saldırganın da kampus dışından biri olduğunu duyduğunu kaydetti. Değişik dönemlerde tehditler aldığını söyleyen Uca, böyle bir saldırının başına geleceğini hiç düşünmediğini ve bundan sonra koruma ile gezebileceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan saldırı sonrası Metin Uca'yı tedavi eden Gazi Hastanesi Plastik Cerrahı Prof. Dr. Cemalettin Çetin, Uca'nın yüzünün sol tarafında 3 kesik olduğunu ve bunların 2, 20 ve 5 milimetre derinliğinde olduğunu söyledi. Yüzünün en üstündeki 2 milimetrelik derinliğinde olan kesikte iz kalmayacağını düşündüklerini ifade eden Çetin, diğer kesiklerde iz kalabileceğini kaydetti. Çetin, Uca'nın yüzündeki izlerin tedavisi için ileride tedavi gerekebileceğini de sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious