Metin Uca: Cumhurbaşkanlığına adayım

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Gazeteci ve televizyon programcısı Metin Uca, 110 milletvekili konusunda umutlu olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanlığına adayım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uca, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanının "ortak akıl ve uzlaşmayla" seçilmesi gerektiğini belirterek, Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söyledi.
Metin Uca, "Bu, bir cüret, bir kalkışma ya da eğlenceli bir girişim değil, sadece demokratik hakkı kullanma girişimi hiç değildir. Bu, çözümsüzlüğe ve Türkiye’nin hızla gitmekte olduğu tıkanmaya karşı duyarlı bir girişimle yeni arayışlara kapı açma çabasıdır. Bu nedenle ben ciddi ve umutluyum" dedi.
Adaylığı için "ciddi bir maddi güç" de ayırdığını anlatan Uca, masraflar için Ankara’daki evini satışa çıkardığını kaydetti.
Uca, "Meclis’te liberal milletvekillerinden olumlu tepkiler aldığını" dile getirerek, "110 milletvekili konusunda umutluyum. İktidar partisi dahil, görüştüğüm kişiler var" diye konuştu.
Cumhurbaşkanlığı makamının "kara mizah konusu yapılamayacak kadar önemli olduğunu" anlatan Metin Uca, "Başarısız olsam dahi, sonucu her neyse göze alıyorum. Önümde siyasi bir engel yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious