Metrobüs yolunda kaza!

Metrobüs yolunda kaza!.12476
  • Giriş : 06.03.2009 / 10:24:00

Zincirleme kazaya neden aracın fırlayan motoru metrobüs..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Metrobüs yolunda feci kaza!


Sefaköy D 100 Karayolu'nda 3 otomobilin karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kontrolünü kaybederek metrobüs yolunun çelik bariyerlerine çarpan otomobilin fırlayan motoru, karşı yönden gelen bir metrobüse çarptı. Metrobüste maddi hasar meydana gelirken otomobil sürücülerinden biri ağır yaralandı.

Metrobüslerin arızalandığı Şirinevler durağından yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Sefaköy Yandım Çavuş yokuşunda 3 otomobil zincirleme kaza yaptı.

Arızalanan metrobüsün çekiciyle götürülmesinden kısa bir süre sonra saat 22.30 sıralarında meydana gelen kazada, Sefaköy'den Cevizlibağ istikametine giden ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde slalom yaparak ilerleyen Mustafa Gültekin'in kullandığı 34 ECG 98 plakalı otomobil, önce önünde seyreden muhasebeci Ece Gürsel'in kullandığı 34 VJ 3820 plakalı otomobile, ardından Cahit Köksal'ın kullandığı 34 SYB 20 plakalı otomobile çarptıktan sonra metrobüs yolunun çelik halatlarına çarparak durabildi.

OTOMOBİLİN MOTORU YOLA FIRLADI
İki otomobile ve bariyere çarpmanın şiddetiyle metrobüs yoluna fırlayan otomobilin motoru, bu sırada Şirinevler'den Sefaköy istikametine giden Metrobüsün ön sağ tarafına çarptı. Metrobüste küçük çapta maddi hasar meydana gelirken büyük korku yaşayan yolculardan yaralanan olmadı.

UÇARAK ÜZERİMİZE GELDİ
Sürücü Mustafa Gültekin ayakta tedavi edilirken, Ece Gürsel kazayı yara almadan atlattı. Kızıyla birlikte seyahat eden ikinci otomobilin sürücüsü Cahit Köksal ise ağır yaralı olarak Bakırköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumunun ciddiyetini korduğu öğrenilen Cahit Köksal'ı hastanede bekleyen kızı, "Opel Corsa marka bir otomobil makas yaparak ilerliyordu. Önündeki otomobile çarptıktan sonra uçarak bizim üzerimize geldi ve otomobilimize yandan çarptı. Ardından da çelik bariyere çarptı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*