Metrobüse yoğun ilgi!

Metrobüse yoğun ilgi!.14791
  • Giriş : 09.09.2008 / 16:34:00

Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattında dün 398 bin olan günlük yolcu sayısının bugün 600 bine ulaşmasının beklendiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, dün hizmete giren Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattında yolcu talebi patlaması yaşandığı, özellikle Avcılar'da oturan vatandaşların özel araçlarını bırakarak metrobüs ile seyahat ettiği kaydedildi.

Peronlardan her iki dakika bir otobüsün hareket ettiği, Avcılar'da ve ara duraklarda yığılmaları önlemek için iki otobüsün Avcılar yolcularını, iki otobüsün ise Avcılar'dan boş hareket ederek ara duraklardaki yolcuları aldığı belirtilen açıklamada, Mecidiyeköy, Taksim, Zincirlikuyu bölgelerinde ticaret hacminde hareketlenme olduğu, yolcu sayısının bugün 600 bine ulaşmasının beklendiği kaydedildi.

Yolcu talebinin fazla olması nedeniyle yaşanan sıkışıklık sorununun ilave otobüslerle çözüldüğü ifade edilen açıklamada, ''Metrobüs hattında dün 398 bin yolcu taşındı. Bugün itibariyle 20 otobüs daha hatta ilave edilerek 170 otobüs ile yolcu taşınmaya başlandı. Yarın 10 otobüs ilavesi ile otobüs sayısı 180'e çıkartılacak'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*