Metrobüslerin, akıl almaz kazası

Metrobüslerin, akıl almaz kazası.26201
  • Giriş : 04.03.2008 / 09:58:00

Kendilerine ait özel yolda hizmet veren metrobüsler ilk ciddi kazasını yaptı. Akıl almaz bir şekilde çarpışan araçların şoföleri gözyaşlarını tutamazken ciddi bir tehlikeye dikkat çekiyorlar:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Metrobüsler İstanbul'da ilk ciddi kazalarını yaptı. Şoförlüğünü Ercan Karakelle'nin yaptığı 34 TN 1931 plakalı otobüs, İncirli durağından Şirinevler istasyonuna seyrederken, karşı yönden gelen Halil Karalar yönetimindeki 34 TN 2019 plakalı otobüsle çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle her iki otobüste bulunan bazı yolcular hafif şekilde yaralandı. Çarpıştıktan sonra 200 metre sonra durabilen otobüslerdeki yolculardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı. Yaşadığı şok yüzünden kazayı gözyaşları içinde anlatan şoför Kayalar, "O viraj tehlikeli bir yer. Karşıdan gelen otobüs virajda yavaşlamadan bana vurdu." dedi. Başından yaralanan diğer şoför Karakelle ise "Ben mi ona vurdum o mu bana vurdu anlamadım. Bu viraj çok kötü. Bu bir değil, iki değil. Aynı yerde üçüncü kaza." diyerek yolun hatalı olduğuna dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious