Metrobüsteki hatalar felakete davetiye çıkarıyor

Metrobüsteki hatalar felakete davetiye çıkarıyor.26201
  • Giriş : 09.11.2007 / 10:25:00

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘apar topar açıldığını’ itiraf ettiği metrobüsteki hatalar felakete davetiye çıkarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hollanda’dan ithal edilen metrobüs araçları açılışa yetişmeyince seferleri körüklü otobüslerle başlatan Büyükşehir Belediyesi’nin bu kararı hattın Cevizlibağ’daki dönüş noktasından geçmeye çalışan sürücülere korkulu anlar yaşatıyor. Çünkü özel metrobüs araçları için dizayn edilen dönüş noktasından geçmek için manevra yapan otobüs şoförleri bariyerlere çarpmamak için adeta cambazlık yapıyor.

SÜRÜCÜLER TEDİRGİN

Üzerlerine metrobüs yazılan körüklü otobüslerin manevra sırasında virajı alamayarak E-5’e düşmesinden endişe eden sürücüler, köprünün altından korkuyla geçiyor. Körüklü belediye otobüslerinin dönüşünü izlemek isteyen meraklı şoförler de olası kazalara davetiye çıkarıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir kaza olmasını bekler gibi kendi yaptığı dönüş güzergahının altında itfaiye aracı ve ambulans bulundurması da olayı daha ilginç hale getiriyor.

İKİ METROBÜS YOLDA

Hollanda’dan ithal edilen metrobüslerden ikisinin yola çıktığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Yıl sonuna kadar 4 adet metrobüs gelecek. Kalan 50 metrobüs ise Temmuz 2008’e kadar hizmete sokulacak” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious