Metrobüsten inene üst geçit çilesi

Metrobüsten inene üst geçit çilesi.17500
  • Giriş : 28.10.2008 / 08:11:00

Ayvansaray Metrobüs durağına yapılan üst geçit, bir ayağı eksik bırakılınca güzergahı kullananlar, araçların son sürat geçtiği yolda kazalara davetiye çıkarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattı Ayvansaray durağını kullanan İstanbullular, metrobüs faaliyete geçtiğinden beri tam bir üst geçit çilesi yaşıyor. 77 günde tamamlanan Topkapı-Zincirlikuyu metrobüs hattı şehir içi ulaşımda vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlarken, projenin eksik kalan tarafları ise can ve mal kaybına sebep olabilecek kazalara davetiye çıkarıyor.
E-5 Karayolu Haliç Köprüsü girişine yapılan üst geçidin ayağı, Eyüp istikametine uzatılmadığı için araç akışının yoğun olduğu E-5 Karayolu bağlantı yolundan karşıya geçmek isteyen vatandaşlar canlarını tehlikeye atıyor. Bu durum sürücülere de zor anlar yaşatırken, üst geçidin ayağının bağlantı yolu üzerinden geçirilmeyip tam dibinde sonlandırılmasına tepki gösteren vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Metrobüsten inip yaya olarak Otakçılar, Rami ya da Demirkapı'ya gitmek isteyen vatandaşlar, süt geçidin ayağını uzatılmadığı için bakın hangi zorlukları aşmak zorunda kalıyorlar.

ASKERİ EĞİTİM GİBİ...

Vatandaşlar, üstgeçitten geçtikten sonra ilk başta, banketlerden atlayarak arabaların hızla geçtiği yan yolun karşına geçiyor daha sonra diğer taraftaki banketi aşıyor ve son olarak da üst taraftaki yola ulaşmak için 70 derecelik diklikteki tepeliği tırmanma zorunda kalıyorlar.

METROBÜS İYİ GÜZEL DE, YA YANYOL!

Kendilerini trafik çilesinden kurtaran metrobüse ulaşmakta kullandıkları üst geçidin ekisk yapıldığını dile getiren vatandaşlar yetkililere seslenerek, metrobüsün ayağının yan yol üzerinden geçirilmesi gerektiğini belirtirken, özellikle okula giden öğrenci ve kadınlar için bu yolun çok tehlikeli olduğunu ifade ettiler. Her sabah ve akşam bu sıkıntıyı çektiğini belirten tekstil işçisi Ahmet B., metrobüsün ulaşım konusunda çok büyük rahatlık olduğunu, metrobüs sayesinde daha önce trafikte geçen 1 saatten fazla zamanı evinde geçirdiğini belirtirken, yan yol tehlikesi için yetkililere göreve çağırdı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*