Metroda danışmanlık hizmeti

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 ve Maraton Dershanesi, metro istasyonlarında üniversite tercihlerine yönelik öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa'da hizmet vermekte olan Maraton Dershanesi ve Büyük Şehir Belediyesi Yerel Gündem 21 ortak bir çalışmaya imza atarak, üniversite tercihlerinde, daha çok dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Maraton Dershanesi ile, Bursa'da metro istasyonlarına kurulan standlarda öğrencilerin tercih sorunlarını çözmeye çalıştıklarını belirten Yerel Gündem 21 sorumlusu Şebnem Arda "Değişen sınav sistemiyle birlikte öğrencilerin kafası karışık. Sistem hakkında çok fazla bilgi sahibi değiller ve çoğu öğrenci dersaneye gidemiyor. Biz de özellikle dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik böyle bir hizmet başlattık" dedi.


Dershaneye giden öğrencilerin bir şekilde danışmanlık hizmeti aldığını vurgulayan Arda, dershaneye gidememiş öğrencilerin böyle bir imkandan yoksun olduğunu ifade etti. Yapılan uygulama ile bu eksikliğin giderilmesinin amaçlandığını söyleyen Arda, şu an iki stantla hizmet verdiklerini, gelecek dönemlerde bunların çoğalacağını belirtti.

Maraton Dershanesi Rehber Öğretmeni Serap Mutlu ise, öğrencilere tercih yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatarak, doğru tercih yapmaları için öğrencileri yönlendirdiklerini ifade etti. Çoğu öğrencinin tercihleri nasıl yapacağını bilmediğini söyleyen Mutlu, yeni sistemden öğrencilerin zarar görmemesi için böyle bir uygulama başlattıklarını vurguladı. Her gün ortalama 50 öğrencinin kendilerine başvurduğunu söyleyen Mutlu, stantların Osmangazi ve Şehreküstü istasyonlarına kurulmasının doğru bir seçim olduğunu ifade etti. Bu istasyonlardan her gün yüzlerce öğrencinin geçtiğini belirten Mutlu, yapılan uygulamaya yoğun bir ilginin söz konusu olduğunu söyledi. Serap Mutlu stantlarda önce öğrencilere ön tercih yaptırdıklarını, dersanede uzmanlar tarafından yapılan incelemerden sonra ise öğrencilere gerçek tercihlerini yaptırdıklarını belirtti. Hizmeti ücretsiz olarak verdiklerini söyleyen Mutlu, vatandaşların bunu öğrenince şaşırdığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious