Metroda elektrikler kesildi, seferler durdu

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Bursa'da trafodaki arızayı onarmak için Bursaray yetkililerine bilgi vermeden enerji akımını kesen Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. (TEİAŞ), kentin batı bölgesinde trafiğin felç olmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Habersiz kesinti nedeniyle organize sanayi bölgelerindeki fabrikaların makineleri de arıza yaptı. TEİAŞ bir trafodaki arızayı onarımı için kurumlara bilgi vermeden enerji kesintisi yaptığı bildirildi.

Saat 10.27'de yapılan kesinti nedeniyle, her gün binlerce yolcu taşıyan Bursaray seferlerinde de aksama oldu. Hat üzerinde kalan vagonların jeneratör takviyesiyle istasyonlara kadar götürülmesiyle yolcular tahliye edilirken, Büyükşehir Belediyesi tarafından hatlara konulan 27 otobüs, istasyonlardaki yolcuları istedikleri bölgelere ulaştırdı. Ancak vatandaşlar sorumsuzca davrananların hesap vermesi gerektiğini belirterek, yetkililere tepki gösterdi. Santral Garaj'da otobüs bekleyen mağdur yolcuların yoğunluğu ise trafiğin aksamasına neden oldu. Trafik ekiplerinin devreye girmesiyle trafik akışı kontrollü olarak sağlanırken ani enerji kesintisi Nilüfer ilçesinin büyük bölümünün de elektriksiz kalmasına neden oldu.

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'ndeki işletmelere de bir saat süreyle elektrik verilemedi. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bazı fabrikalardaki makinelerde de ani kesinti nedeniyle arızalar meydana geldiği öğrenildi. 23 dakika süren kesintinin ardından enerjinin verilmesiyle Bursaray seferleri normale döndü. Bu arada Bursaray yetkilileri, sıkıntının TEİAŞ'ın haber vermeden yaptığı kesintiden kaynaklandığını iddia ettiler.

BursaRay yetkilileri, 10.27'de meydana gelen elektrik kesintisinin 11.27'de sona erdiğini, bu süre içinde metrodaki yolcuların arızadan 2 dakika sonra Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi tarafından tahsis edilen 27 otobüsle tahliye edildiğini bildirdi. Yetkililer, elektrik arızalarında tünel içinde ve rayda metronun kalmasının söz konusu olmadığını, bu tür durumlarda metronun istasyona jeneratörle götürüldüğünü belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious