Mevlânâ gösterisi, 65 yıllık komünist kayınvalidemi ağlattı

  • Giriş : 19.01.2008 / 08:49:00

Prof. Dr. Sohail Inayatullah dün Sabancı Holding'in düzenlediği 'Future Forums'ta ilginç bir anısını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın önde gelen düşünür ve konuşmacıları arasında gösterilen Prof. Dr. Sohail Inayatullah dün Sabancı Holding'in düzenlediği 'Future Forums'ta ilginç bir anısını anlattı.

Geçen yıl kayınvalidesiyle birlikte Türkiye'ye tatile geldiğini belirten Inayatullah, "Birlikte Mevlânâ gösterisini izledik. 65 yıldır komünist olan kayınvalidem, dışarı çıkarken ağlıyordu. Dönüp bana 'Yaşamımda ilk defa meleklerle karşı karşıya kaldım.' dedi." şeklinde konuştu.

Konuşmasında gelecek akımları üzerine düşüncelerini açıklayan Inayatullah, "Biz ilerledikçe gelecek de değişiyor. İnsanlar geleceği anlamak istiyor ama çok hızlı değişiyor. İnsanların söyleyemediği şeyi söylerseniz, bulursanız, bu sizi geleceğe taşıyacaktır." dedi. Geleceğin ne anlama geldiğinin irdelenmesi gerektiğini kaydeden Inayatullah, suçu önlemek için çocukların ilk 5 yaş dönemine yatırım yapılması gerektiğini, şirketler için başarılı iyi geleceği tasarlarken beklentilerin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Forumda konuşan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ise yaptıkları tüm işlerde daha özgün, daha öncü, rakiplerinden bir adım önde, daha yenilikçi olacaklarını kaydetti. Bugün heyecanlı, önemli ve yeni bir başlangıç yapacaklarını ifade eden Sabancı, "3 ay önce buradaydık. Gelecek için hep geleceği konuştuk. 3 yıl önce arama konferansları yaptık SA15 sürecini başlatmıştık." diye konuştu. Bu sürecin arkasından stratejik planlama ve yönetim işleri sistematiğini oturttuklarını belirten Sabancı, şunları kaydetti: "Artık bütün şirketlerimizde 10 yıl ilerisine bakıyor, 3 yıllık plan yapıyor, 1 yıllık bütçeleri başarıyla kutluyoruz. Dolayısıyla bu sürecin bir ayağı olarak, geçen üst yönetim toplantısında da sizlere bahsetmiştim, vizyonumuz olan sürdürülebilir bir kârlılığı devam ettirmek ve fark meydana getirmek. Bu nasıl olacak? Yaptığımız tüm işlerde daha özgün, daha öncü, rakiplerimizden bir adım önde, daha yenilikçi olacağız. Bütün bunları yapabilmemiz, başarabilmemiz için organizasyonumuzun yüzünü daha çok pazara döndürmemiz lazım. Bunda hemen hemen hepimiz aynı fikirdeyiz. Aynı derecede inanıyoruz ki, pazarı daha iyi anlamamız, hissetmemiz lazım. Pazarın bugününü, yarınını, tüketicinin bugün ve yarınki isteklerini, ihtiyaçlarını hatta beklentilerini, şu anda düşünemediklerini... Bunları daha çabuk, daha sağlıklı anlamak, değerlendirmek pazarlama planlarımıza kaynak, daha önde koşmak ve daha başarılı olmak... Bütün bunları yapabilmemiz için bugün yeni bir dönüşümün başlangıcını beraber açıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious