Meydan Gazetesi'nin yayını durduruldu

Meydan Gazetesi'nin yayını durduruldu.51268
  • Giriş : 16.04.2008 / 00:02:00
  • Güncelleme : 16.04.2008 / 00:35:22

Geçen hafta yayına başlayan Meydan Gazetesi'nin yayını isim hakkı nedeniyle durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genel Yayın Yötetmeni ise muhalif yayın nedeniyle kapatıldığını iddia etti.

Meydan Gazetesi'nin yayını durduruldu. İsim hakkı nedeniyle yayını durdurulduğu bildirilen Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Oğuzhan Beyaz, Meydan'ın 'Muhalif yayın yaptığı' gerekçesiyle susturulduğunu savundu.

İŞTE MEYDAN GENEL YAYIN YÖNETMENİ OĞUZHAN BEYAZ'IN AÇIKLAMASI:

"10.4.2008 tarihinde yayın hayatına başlayan gazetemiz Meydan, yaptığı muhalif yayınları nedeniyle susturuldu. Çıktığı ilk günden bu yana iktidara karşı yaptığı muhalif haberleriyle halkın dikkatini çeken gazetemiz Meydan'ın yayını, bugün (14.4.2008) saat 18.00'de çıkartılan mahkeme kararıyla durduruldu. Meydan'ın isim hakkı şirketimiz MedyaTürk'te olmasına rağmen, durdurma gerekçesi olarak isim hakkının başka bir şirkete ait olduğu öne sürüldü.

Mahkeme kararında, avukatların gazetemizin yayına hazırlandığı İstanbul'un en işlek merkezlerinden olan Florya'daki Meydan Plaza'ya geldikleri, ancak binada muhatap bulamadıkları ve boş bir inşaat halinde olduğunu gördükleri şeklindeki gerçek dışı ve son derece taraflı iddia da yer aldı.

Oysa, boş dedikleri binada şu anda halen piyasada olan dergi ve gazete hazırlanıyor ve onlarca gazeteci görev yapıyordu..

Hazırlanıp baskıya gönderilen Meydan Gazetesi, saat 18.00 civarında işleme konulan mahkeme kararıyla yayını durduruldu..

Kamuoyuna duyurulur...

Oğuzhan Beyaz

Meydan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious