Meydanlarda Bayram konserleri

Meydanlarda Bayram konserleri.98014
  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Bodrum Gündoğan ve İzmir Aliağa’da meydan konserleri verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tuluyhan Uğurlu’nun 29 Ağustos Salı akşamı Bodrum Gündoğan Belediyesi’nin Atatürk Meydanı’nda gerçekleştireceği konserini, 30 Ağustos Çarşamba saat 21.00’da İzmir Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda vereceği konser izleyecek.

Uğurlu, konserlerinde görüntüler eşliğinde Güneş Ülkem Anadolu adını verdiği projesini seslendirecek. Uğurlu’ya konser boyunca Mehmet Refik Kaya (rebab), Ümit Yılmaz (bağlama), Murat Toraman (kaval) ve Abbas Karacan (vurmalı çalgılar) eşlik edecekler. Tuluyhan Uğurlu konseri mehter takımının da katılacağı coşkulu bir finalle noktalayacak.

Tuluyhan Uğurlu, Güneş Ülkem Anadolu isimli eserinde Anadolu’nun 10.000 yıllık tarihini anlatıyor. 200’e yakın görüntü ve kısa metinlerle desteklenen eserde Çatalhöyük’ten, Hititlere, Truva, Urartu, İyon uygarlıklarından, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Devletine kadar Anadolu’da yaşayan uygarlıklara eşit bir mesafeden bakılıyor.

Yer yer türkülerin de seslendirildiği eserin finali, tüm Anadolu liderlerinin savaşlarla yıkılan “Anadolu’da Birlik” düşlerini gerçekleştiren Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile bitiyor:

“Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına, Türk milleti denir. Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trakyalı her bir soyun evlatları ve aynı cevherin damarlarıdır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious