Meyhaneye karşı işyerleri ateşe verildi

Meyhaneye karşı işyerleri ateşe verildi.11464
  • Giriş : 03.01.2009 / 21:29:00

Kosova'nın Mitroviça kentinde sırplara ait meyhaneye atılan bombanın ardından Arnavutların işyerleri ateşe verildi. Cumhurbaşkanı devreye girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sırp tarafında bulunan ve genelde gençlerin gittiği ''Viva'' Kafeteryasına gece yarısı, kimliği belirsiz bir kişinin düzenlediği bombalı saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı açıklandı.

Bu saldırıya tepki olarak toplanan Sırpların şiddet eylemlerine başvurdukları, Boşnak Mahallesinde Arnavutlara ait iki iş yerini kundakladıkları ve bazı araçlara zarar verdikleri bildirildi.

İtfaiye ekiplerinin kundaklanan iş yerlerindeki yagını söndürmeye çalıştıkları sırada bir başka patlamanın meydana geldiğini belirten Kosova polisi Sözcüsü Besim Hoti, hastaneye kaldırılan 5 itfaiyecinin yangın söndürme çalışmaları sırasında yaralandıklarını söyledi.

Hoti, Kosova Barış Gücü (KFOR) askerleri ve Avrupa Birliği Misyonu (EULEX) polislerinin müdahelesiye, durumun kontrol altına alındığını açıkladı.
-CUMHURBAŞKANI SEYDİU'DAN YURTTAŞLARA: ''PROVOKASYONLARDAN KAÇININ'' UYARISI

Kosova Cumhurbaşkanı Fatmir Seydiu son olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, bütün yurttaşları provokasyonlardan kaçınmaya çağırdı.

Seydiu, failleri kim olursa olsun bu tür şiddet eylemlerinin Kosova Cumhuriyeti yurttaşlarının geleceğine zarar verdiklerine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Seydiu, Kosova Cumhuriyeti kurumlarının hukuk düzeni, özgür ve demokratik bir toplum için çaba tüketmeye devam edeceğini, ülkenin ''Avrupa Atlantik'' geleceğini tehlikeye düşürecek bu tür eylemelere izin vermeyeceğini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*