Meyve suyu kutusundan eroin çıktı

Meyve suyu kutusundan eroin çıktı.11523
  • Giriş : 24.11.2008 / 12:37:00

Gaziantep'te zehir tacirleri yakayı ele verdi. Meyse suları kutularından eroin çıktı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gaziantep'te sokak satıcılarına yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2'si kadn 15 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte meyve suyu kutusu ve briketlere gizlenmiş 3 kilo 534 gram eroin ile 2 ruhsatsız tabanca ve yaklaşık 6 bin YTL para ele geçirildi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin, 'torbacı' tabir edilen sokak satıcılarına yönelik çalışmaları kapsamında Hatay'ın Dörtyol ilçesi ve Gaziantep'te eş zamanlı “Narkotik-15” adı verilen planlı bir operasyon gerçekleştirildi. Gaziantep'te arandığı için Hatay'ın Dörtyol ilçesine yerleşen Nizam Ö.'nün elebaşılığını yaptığı iddia edilen şebekenin 15 üyesi yakalandı.
Nizam Ö.'nün zaman zaman gönderdiği eroini parça parça yakalayan narkotik timleri, örgütü çökertmek için düğmeye bastı. Nizam Ö.'nün Hatay'daki evine yapılan baskında odunluk duvarındaki briketlere saklanmış 2 kilo 493 gram eroin ele geçirildi. Öte yandan Nizam Ö.'nün kurye olarak gönderdiği Fatma B. ve Enver C. ise Gaziantep şehir girişinde bir otobüste gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte meyve kutuları içine gizlenmiş 1 kilo 10 gram eroin maddesi daha ele geçirildi.

Operasyon kapsamında Nizam Ö. ile birlikte Emine K., Fatma B., Enver C., Suphi D., Süleyman D., 15 yaşındaki A.D., Abdurrahman A., Adem A., İbrahim Halil A., Ercan A., Mesut G., Orhan D., Recep C. ve İzzet C. de gözaltına alındı. Çetenin 4 üyesinin daha önce düzenlenen bir operasyon kapsamında tutuklandıkları da öğrenildi. Zanlıların Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden getirilen eroini, Gaziantep'te yaklaşık 150 madde bağımlısına pazarladıkları belirlendi. Operasyon kapsamında uyuşturucu madde satışından elde edilen 5 bin 145 YTL, 300 Euro ve 100 dolar ile 2 ruhsatsız tabanca, 6 dolu fişek, 22 gram esrar da ele geçirildi.

Gözaltına alınan 14 kişi, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken, yaşı küçük olan A.D.'nin (15) Gaziantep Çocuk Şubesi Müdürlüğü'nce adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*