Meyveli soda, organlarını yaktı

Meyveli soda, organlarını yaktı.10628
  • Giriş : 08.11.2008 / 10:11:00

Meyveli soda içen Muammer Tekin komaya girdi. Hastanede yaşam savaşı veren Tekin'in yemek borusu, midesi ve 12 parmak bağırsağı yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bayrampaşa'daki evinde önceki akşam ailesiye sofraya oturan 65 yaşındaki Muammer Tekin, yemek sonrası rahatlamak için marketten aldığı 6'lı pakette bulunan meyveli sodalardan bir tanesini içti. Bir anda acılar içinde kıvranmaya başlayan Tekin'in imdadına kızı Sinem yetişti.

Ne olduğunu anlamayan aile, kendinden geçen Muammer Tekin'i acil olarak Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Doktorlar yaptıkları muayene sonucu Tekin'e 'Gaz sancısı' teşhisi koyarak serum taktı. Babasının acı içinde kıvranmasının başka bir sebebi olabileceğinden şüphelenen Sinem Tekin, babasını Vakıf Gureba Hastanesi'ne getirdi. Doktorların ilk tetkininden sonra acil olarak ameliyata alınan Tekin'in yemek borusu, midesi ve 12 parmak bağırsağının tamamen yandığı belirlendi.

ADLİ TIP RAPORU BEKLENİYOR

Ameliyat sonrası yoğun bakıma alınan Muammer Tekin'in 'Meyveli soda' diye içtiği sıvının yemek borusu, mide ve 12 parmak bağırsağını tamamen yaktığını belirten doktorlar, şişe ve içinde kalan az miktarda sıvıyı incelenmek izere Adli Tıp Kurumu'na yolladı.

Vakıf Gureba Hastanesinin yoğun bakım ünitesinin önünden bir an olsun ayrılmayan Tekin'in yakınları olayın şokunu hala atamadıklarını belirttiler. Doktorların, Muammer Tekin'in durumunun çok ciddi olduğunu ve ailenin herşeye hazırlıklı olması gerektiğini belirttiklerini söyleyen Sinem Tekin' Babamın hiç bir rahatsızlığı yoktu. Bütün gün beraberdik. Akşam yemeğini de beraber yedik. Babam bizden farklı olarak soda içti. Soda 6'lı paket halinde bir meyveli soda. Babam paketin köşesinden yırtarak çıkardığı sodayı alıp içti. Sonra birden içim yandı diye feryat etti ve hastaneye kaldırdık. İlk başta Bayrampaşa Devlet Hastanesine gittik. Ancak orda babama 'Gaz sancısı' teşhisi koydular ve sadece serum verdiler. Bu arada babam içim yanıyor, soda şişesini getirin diye feryat etmeye devam etti' dedi.

AMELİYATA GEÇ ALDILAR

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde yapılan muayenenin bir işe yaramadığını söyleyen Sinem Tekin, 'Daha sonra babamı ordan alıp Vakıf Gureba hastanesine getirdim. Aynı sorunu burda da yaşadık. Akşam 18.00'de hastaneye geldik ancak ameliyata gece 00.00'de girebildik. Doktorlar babamın her ne içti ise yemek borusunu ve 12 Parmak bağırsağını yakarak mideye gittiğini ve midesini erittiğini söylediler ve hemen soda şişesini istediler. Daha sonra doktorlar şişeyi incelemek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderdiler. Kesin sonuç kurumdan gelen rapordan sonra belli olacak' şeklinde konuştu.

Olay hayret verici

İlgili firmanın İstanbul'daki satış pazarlama genel müdürü, meydana gelen olayı “hayretler verici” olarak nitelendirdi. Firma yetkilisi, milyonlarca şişe doğal meyve aromalı maden suyu ürettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Hayretler içindeyim. Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek sonucu merakla bekleyeceğiz. Olayı ilk kez Yeni Şafak'tan duyuyoruz. Bu kişiyi hastanede ziyaret edeceğiz ve olayı araştıracağız. Bu şişenin içine başka bir madde doldurulmuş olabilir. Bizim ACCP ve İSO belgemiz var. Doğal kaynak suyu minarallerinden oluşan maden suyunda nasıl bir zehirli madde olabilir. Gerçekten şaşırtıcı.”

Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*