Mezarlık cinayetinde 2 kişi tutuklandı

Mezarlık cinayetinde 2 kişi tutuklandı.6317
  • Giriş : 07.03.2009 / 23:10:00

İnegöl'e bağlı Yenice beldesinde bir aydır kayıp olan Seyhan Zafer(24)'in cesedi, Jandarma tarafından mezarlıkta bulunurken mahkeme 3 zanlıdan 2'sini tutukladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İnegöl'e bağlı Yenice beldesinde bir aydır kayıp olan Seyhan Zafer(24)'in cesedi, İnegöl jandarma ekiplerinin araştırması sonucu beldenin mezarlığında iki mezar arasına gömülü olarak bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan 3 kişiden 2'si tutuklanırken 1 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Seyhan Zafer, 30 Ocak 2009 Cuma akşamı 3 kişi ile birlikte görülmüş ve o tarihten itibaren kendisinden haber alınamamıştı. İnegöl Jandarma ve Yenice beldesi karakol komutanlığı ekipleri, Seyhan Zafer'le en son birlikte olduğu iddia edilen 3 kişiyi takibe aldı. Üç şüpheliyle ilgili ele geçirilen delillerin üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda Erhan K., Rıdvan Y. ve Samet G.'nin ifadelerine başvuruldu. Şüpheliler, İnegöl Jandarma Komutanlığı ekiplerine Seyhan Zafer'in cesedini İnegöl'e bağlı Yenice beldesindeki mezarlığa gömdüklerini itiraf etti.

Jandarma komutanlığı olay inceleme yeri ekipleri cesedi iki mezar arasına gömülü olarak buldu. Cesedi bulunduğu yerden çıkartan jandarma, gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılması için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

Bugün Jandarmadaki sorgularının ardından Adliyeye sevk edilen zanlılardan Samet G. ile Rıdvan Y. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken Erhan K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*