Mezarlıktaki kızın ailesi konuştu

Mezarlıktaki kızın ailesi konuştu.16869
  • Giriş : 21.05.2018 / 09:52:00
  • Güncelleme : 21.05.2018 / 09:50:51

Çorum'da yaşanan ilginç olayla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çorum Ulu Mezarlıkta yaşanan olay ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. 26 Nisan gecesi, siyah kıyafeti, ayağında kırmızı ayakkabılarıyla mezarlığa gelip ağlayan kızın bulunduğu iddia edilmişti.

Çorum Ulu Mezarlık’ta ağlayan 'gizemli kız'ın ailesi ilk kez konuştu. Kızlarının 'gizemli' değil rahatsızlığından dolayı mağdur olduğunu belirten aile "Çocuğum mağduriyetinde kaybolurken onlar film izlemeye geliyorlarmış. İnanın bu süreci izlerken kanımız dondu" dedi.

Çorum'da bazı günler mezarlıkta ağlayan, şehir insanının bölgeye gelerek görmeyi beklediği kızın ailesi Sabah'a konuştu. Genç kızın hayalet veya ruhani bir varlık gibi lanse edildiğini söyleyen aile fertleri, şunları söyledi:
"Son birkaç haftadır mezarlığa gittiğini belirledik. Rahatsızdı, tedavi ettirmeye çalışıyorduk, zor bir süreçti. Birden o internette dolaşan videolar yayıldı, herkes kızımızdan bahsetmeye başladı. Olay aile meselemiz ve sağlık sorunu olmaktan çıkıp, bir gizeme, magazine dönüşmüştü. Son zamanlarda yaşadığı bu rahatsızlık sonucu, çok sevdiği bir yakınımızı kaybettiğini ve mezarının orada olduğunu düşünüyordu. Kafasını buna takmıştı, aslında orada bir mezar değil, onu arıyordu. Türlü yalanlar çıktı ortaya, evladımızı sopalarla beklediler, yakalamak için nöbetler tuttular.

Bizim hastalığımız ve ardından gelen mağduriyetimizi çekirdek çitleyip, video çekme yarışıyla izlediler. Herkes olayda macera aradı. Çorum dışından gelmeye başladıklarını duyduk, çocuğum mağduriyetinde kaybolurken onlar film izlemeye geliyorlarmış. İnanın bu süreci izlerken kanımız dondu. Çok yıprandık, çok mağduruz, herkese sesleniyoruz yapmayın, insani bir duruma bu tavır, yapılanlar yanlış. Bu yaşananlardan ders çıkarın."

Olayla yakından ilgilenen ve aile ile de görüştüğünü belirten bazı Çorumlu vatandaşlar da "1863'te yapılan ve zamanla şehir merkezinde kalan mezarlığımız da ciddi zarar gördü. Kızı aramaya ya da merak ettiği için gelenler 155 yıllık mezarları tahrip etti, üzerlerini çiğnediler, bazıları yıkıldı. Biz artık bu konunu kapanmasını olayda bir macera aranmamasını istiyoruz" dedi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*