Mezuniyet kutlaması kanlı bitti

Mezuniyet kutlaması kanlı bitti .10580
  • Giriş : 31.05.2009 / 18:39:00

Liselilerin alkollu mezuniyet kutlaması kaza ile bitti: 1 ölü 10 yaralı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kastamanu'da lise son sınıf öğrencisi 5 gencin mezuniyet kutlaması kazayla bitti. Aşırı derecede alkol aldıkları öne sürülen gençlerin içinde bulunduğu otomobil, karşı yönden gelen bir araçla çarpıştı. Kazada 1'i ağır 10 kişi yaralandı. Kaza haberini alan liseli gençler, hastane önünde bekleyerek, hayati tehlikesi bulunan arkadaşları için dua ettiler.

MEZUNİYETLERİNİ KUTLAMAK İSTEDİLER
Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesi'nde son sınıfta okuyan Ezgi Eren (18), Betül Çelikbaş (18), Tuğba Yakar (19), Barış Kılıç (19) ve Barış Pirci (19) mezuniyetlerini kutlamak için bir araya geldi. 5 genç, arkadaşları Eyüp Kır'ı (20) da çağırıp eğlendi. Otomobille gezen ve aşırı derecede alkol aldıkları öne sürülen öğrenciler, dün gece geç saatlerde evlerine dönmek üzere yola çıktı. Ancak Gölköy Acemi Birliği yakınındaki kavşakta Barış Kılıç'ın kullandığı liseli gençlerin içinde bulunduğu 37 DC 161 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Bahattin Tunç idaresindeki 02 ED 186 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada Ezgi Eren, Betül Çelikbaş, Tuğba Yakar, Barış Kılıç, Barış Pirci, Eyüp Kır ile diğer araçta bulunan Sedat Kaya (25), Sadettin İri (21), Bahattin Tunç (29) ve Hüseyin İri (28) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi ve Özel Uğurlu Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan Betül Çelikbaş'ın durumunun ağır olduğu ve yoğun bakım ünitesinde tutulduğu öğrenildi.

Öğrencilerin hastanede yapılan kan testlerinde alkollü oldukları belirtildi. Arkadaşlarının kaza haberini alır almaz Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne akın eden Göl Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri, hayati tehlikesi bulunan Betül Çelikbaş ve arkadaşları için dua edip gözyaşı döktüler.
Göl Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Turhan Karagözoğlu da kazanın hemen ardından hastaneye gelerek tedavi altında tutulan öğrencilerin durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*