MGK'da PKK'ya karşı alınan önlemler konuşuldu

MGK'da PKK'ya karşı alınan önlemler konuşuldu.15785
  • Giriş : 28.06.2008 / 04:18:00
  • Güncelleme : 27.06.2008 / 23:58:47

MGK toplantısında, güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı yürütmekte olduğu operasyonlar ve önlemler ele alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MGK Genel Sekreterliği tarafından toplantının ardından yayımlanan basın bildirisinde, şöyle denildi:

''Ülkemizin asayiş ve güvenliğini etkileyen iç ve dış gelişmeler kapsamlı bir şekilde değerlendirilmiştir. Güvenlik güçlerinin terör örgütüne karşı yürütmekte olduğu başarılı operasyonların ve terörle mücadelenin bütün boyutlarındaki önlemlerin kararlılıkla sürdürüleceği bir kez daha vurgulanmıştır.

Irak'ta siyaset ve güvenlik alanlarında meydana gelen güncel gelişmeler ile Irak makamları ve Iraklı grup ve oluşumlarla yapılan temasların sonuçları gözden geçirilmiştir. Irak ile milli menfaatlerimiz doğrultusunda yürütülen işbirliğinin Irak halkının temel ihtiyaçlarının karşılanmasına da katkı sağlamak suretiyle Irak'ın genelinde ve bölgede istikrarın teminine yardımcı olacağı belirtilmiştir.

Dünyada enerji sektörünün genel görünümü ile Türkiye'nin enerji güvenliğine ilişkin politikaları ele alınmıştır. Ülkemizin artan enerji talebinin karşılanması, ithalat bağımlılığımızın azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadele hedefleri kapsamında; yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından azami ölçüde yararlanılması, komşu ülkelerle işbirliğinin artırılması ve nükleer enerjinin önemiyle Türkiye'nin enerji geçiş ülkesi ve merkezi olarak oynayacağı rol üzerinde durulmuştur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious