MHK'den Demirlek açıklaması

MHK'den Demirlek açıklaması.32428
  • Giriş : 12.07.2008 / 17:49:00

MHK, Bülent Demirlek'in geri çekilmesiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK), Intertoto Kupası'ndaki Gorica (Slovenya)-Chernomorets Burgas (Bulgaristan) karşılaşmasının hakemi Bülent Demirlek'in geri çekilmesiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Bülent Demirlek'in 8 Mayıs'ta UEFA tarafından görevlendirildiği kaydedilen açıklamada, bu görevinden geri çekilmesi uygulamanın da yine UEFA'nın kuralları gereği gerçekleştiği ifade edildi.

MHK'nın, UEFA Hakem Projesi'ne üye olmak ve hakemlikle ilgili konularda görüşme yapmak üzere UEFA'dan yetkili kişi göndermesini talep ettiği ve 24 Haziran'da da Norveçli Rune Pedersen ile Danimarkalı Jorn West Larsen'in İstanbul'a geldiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

''UEFA yetkilileriyle yapılan toplantıda, MHK'nın yapılanmasından Turkcell Süper Lig'de son iki yılda yapılan hakem ve gözlemci atama listelerine kadar her türlü detay standart olarak (üyeliğe aday olan her ülkede yapıldığı gibi) kendilerine aktarılmıştır. Bu detayların aktarılması sırasında iki FIFA hakeminin son dönemde Turkcell Süper Lig'de görev almadığı görülmüştür. UEFA yetkilileri, bu durumun UEFA'ya mutlaka bildirilmesi gerektiğini söylemişler ve konuyla ilgili not almışlardır. UEFA, kendi ulusal en üst liginde görev yapmayan hakemlerin, UEFA maçlarına atanamayacağını bildirmiştir. Söz konusu maçın geri alınması tamamen UEFA'nın uygulaması sonucunda gerçekleşmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*