MHK'ya hakemlerden sitem

MHK'ya hakemlerden sitem.15242
  • Giriş : 22.07.2008 / 21:43:00

FIFA kokartlı hakemler Bülent Demirlek ve Vedat Yüksel ortak basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, sözlerine ''Son günlerde meydana gelen gelişmeleri hayret, sabır ve sükunetle izliyoruz'' diyerek başlayan Bülent Demirlek, ''Almış olduğumuz hakemlik terbiyesine istinaden sessiz kaldık. Ancak sessizliğimiz olayları kabullendiğimiz anlamına gelmemelidir'' şeklinde konuştu.

Ulusal bir gazetenin ekinde ''Hakem Ergenekonu'' başlığıyla verilen haber karşısında suskunluklarını bozmaya karar verdiklerini ifade eden Demirlek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Her şeyden çok ülkemizde son dönemlerde yaratılan ya da yaratılmaya çalışılan bu suni gündemle bizlerden çok ailemiz ve çevremizdeki insanlar üzülmektedir. Bu olaylara çok kısa sürede nokta konulması gerektiğine inanıyoruz. Burada en önemli görev hiç şüphesiz Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) düşmektedir. Üzülerek görüyoruz ki kurul başkanımız göreve geldiği günden bu yana vermiş olduğu beyanlarda devamlı Türk hakemlerine güvenilmesi gerektiğinden bahsederken, bugüne kadar hiçbir gerekçe göstermeden bizlere görev vermemiş, kamuoyunda bizlerin haksız yere yıpratılmasına sebep vermiştir. Buradan açık açık soruyoruz, 'Biz ne yaptık, ne suç işledik'. Bize acil olarak bir cevap verilsin. Varsa herhangi bir delil bunlar bizlere de sunulsun ki bizler de bilelim, kamuoyu da bunları bilsin. Ama bu sorularımıza cevap verilmeyecek, haklı gerekçeler gösterilmeyecekse kamuoyu bunu da bilsin.''

Demirlek, MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın ''Dışarıda bıraktığımız hakemlere haksızlık yapılmasın. Onlarla ilgili şüpheler oluşmasın. Onlar da güvenilir insanlar. Sadece kendi düşündüklerimizle çalışmak istiyoruz'' beyanından sonra kendilerine telefon tebligatı yapıldığını ve 4 Ağustos'ta başlayacak üst klasman ve uluslararası hakem seminerlerine alınmayacaklarının iletildiğini kaydetti. Yaşananların aydınlatılması için federasyon, spor camiası ve basını göreve davet eden Demirlek, ''Bu yapılanlar başta kişilik haklarımıza, insan haklarına, hakemlik kariyerimize, ulusal ve uluslararası talimatlara ağır ve gerekçesiz bir darbedir'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*