MHP, 7 adayını daha açıkladı

MHP, 7 adayını daha açıkladı.7873
  • Giriş : 14.12.2008 / 22:31:00

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), 29 Mart yerel seçimlerindeki adaylarını açıklamaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce 21 il belediye başkan adayını açıklayan MHP, bugün de 7 adayını daha kamuoyuna duyurdu.

MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, MHP'den aday olmak üzere başvuruda bulunan aday adaylarıyla ilgili genel merkezde oluşturulan 'Ön Değerlendirme Kurulu'nca inceleme ve değerlendirme yapıldı. Bunların Başkanlık Divanı'nda da görüşülerek başvurulardan bazılarının belediye başkan adayı olmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.

MHP'nin 7 ildeki belediye başkan adayları şöyle: Erzincan Erkan Karaman, Isparta Yusuf Ziya Günaydın, Kars Settar Kaya, Malatya Cumali Ünaldı, Tokat Mustafa Sarıtaş, Bayburt İdris Aydın ve Osmaniye Kadir Kara. MHP, 7 il belediye başkan adayının yanı sıra toplam 122 ilçe ve belde belediye başkan adayını da kamuoyuna duyurdu.

MHP, daha önce 21 ildeki belediye başkan adaylarını da şöyle açıklamıştı. Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı, İzmir İl Başkanı Musavat Dervişoğlu ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak duyurulmuştu. MHP'nin daha önce açıkladığı il belediye başkan adayları şöyle: Afyon Hayrettin Barut, Ankara Mansur Yavaş, Artvin Köksal Akalın, Balıkesir İsmail Ok, Bolu Mustafa Ramazan, Burdur Orhan Akın, Bursa Mehmet Gazioğlu, Çanakkale Rıdvan Uz, Çorum Bekir Soyocak, Giresun Ali Kara, Gümüşhane Mustafa Canlı, İzmir Musavvat Dervişoğlu, Kastamonu Turhan Topçuoğlu, Sakarya Enver Toçoğlu, Zonguldak Selahattin Gülay, Aksaray Ramazan Kaşlı, Karaman İsmet İlmi Hatipoğlu, Bartın Cemal Akın, Yalova Murat Sarısoy, Karabük Rafet Vergili, Kilis Hasan Mısırlıgil.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*